CELULITIDA - Mezoterapie

Provozní doba
Po8:00 - 15:00
Út, St, Pá 8:00 - 12:00
Termíny se přizpůsobují časovým možnostem zákazníka

Provozovatel
SUDAMed
Moskevská 648
470 01 Česká Lípa
tel: 487 520 299
sudamed@clnet.cz

Počítadlo.cz - statistiky návštěvnosti stránek
Celulitida
Celulitida

     Celulitida je hovorový název pro degenerativní změny podkožního tukového vaziva specifických tělesných partií - zejména stehen, hýždí, postiženy mohou být i boky, břicho, paže. Postihuje i velmi mladé, štíhlé a sportující ženy. Zpočátku představuje spíše kosmetický problém,ale ve vyšších stadiích může dojít až k závažným zdravotním komplikacím, jakým je např. vleklý zánět kůže - erysipel. Hlavní příčinou vzniku celulitidy jsou poruchy mikrocirkulace a zpomalení lymfatické drenáže.

     V pubertě a v době těhotenství se zvyšuje hladina hormonu estrogenu a dochází k nárůstu podkožní tukové vrstvy. Estrogeny ovlivňují metabolické pochody a vaskulární systém, způsobují zadržování tekutin v těle, hromadění škodlivých látek zejména v tukové vrstvě a negativním působením na vitamín C zhoršují syntézu kolagenu.
     Mohutnějící tukové buňky v podkožní tkáni tlačí na krevní a lymfatické cévy, což má za následek zpomalení lokálního metabolismu, zhoršený přísun živin a ztížený odsun toxinů, dochází ke stagnaci tekutin a tkáňovému otoku. Toto je již první stupeň celulitidy a neléčením vzniká začarovaný kruh opětovného zhoršení metabolismu a lokální mikrocirkulace, ještě výraznějšího tlaku na cévy, omezení přístupu kyslíku a také omezení spalování tuků. Tukové bloky mají rozdílné vlastnosti a strukturu než okolní tkáň, postupně zbytňují a dochází k jejich fixaci tuhým vazivem.

Stádia celulitidy:
I. stupeň Pomerančová kůže je patrná pouze při štípacím testu, je přítomen lehký otok podkožních tkání v postižené oblasti.
II. stupeň Pomerančová kůže je viditelná při kontrakci svalu v dané oblasti, v sedě a ve stoje, vleže se kožní reliéf vyhladí, nerovnosti zmizí.
III. stupeň Nerovnosti - důlky a hrbolky - jsou viditelné i vleže, kůže je chladnější, na pohmat citlivá a bolestivá.
IV. stupeň Není již kosmetickým, ale zdravotním problémem, kůže je napjatá, tuhá a chladná, jsou hmatatelné tvrdé bulky o průměru až 10 mm. Tuto fázi již doprovází zvýšené riziko dalších zdravotních komplikací.
 

Kůže zasažená celulitidou

Kůže po AquaForézní kúře

Možnosti léčby:

     V současné době existuje celá řada metod k ovlivnění stavu celulitidy. Jedním z velmi účinných způsobů redukce celulitidy je invazivní mezoterapie. Tato metoda má však díky mnohočetným injekčním aplikacím léčivých látek do kůže a podkoží horší snášenlivost a zvýšené riziko nežádoucích komplikací.

     V našem nově otevřeném Aquqforézním centru Vám nabízíme zcela bezbolestnou a vysoce efektivní metodu nazývanou Neinvazivní MezoterapieTM vyvinutou americkou firmou DermaWaveTM.


© 2010 SUDAMed Všechna práva vyhrazena.